Nowy Tom THE POLISH JOURNAL OF BIBLICAL RESEARCH

Nowy Tom
THE POLISH JOURNAL OF BIBLICAL RESEARCH
+ poprzednie numery w promocyjnej cenie

 

The Enigma Press wydała 21. tom The Polish Journal of Biblical Research za rok 2022. Jest to jedyne tego typu polskie czasopismo w językach kongresowych, przede wszystkim w języku angielskim. Zostało powołane na sugestie kolegów z Society of Biblical Literature zainteresowanych tym co dzieje się w polskiej biblistyce, a jak wiadomo slavica non leguntur. Stąd nasze wysiłki, aby publikować jak najwięcej artykułów Polaków i informacji oraz recenzji z polskich publikacji. Docieramy z tytułem do najważniejszych bibliotek seminaryjnych i uniwersyteckich Europy, USA i Australii. Streszczenia z niego są regularnie publikowane na łamach Old Testament Abstracts i New Testament Abstracts. 

Jest to jednak wydawnictwo samofinansujące się i niestety nadal deficytowe. The Enigma Press opłaca bowiem także niektóre tłumaczenia na angielski. Koszty tłumaczeń i druku wzrosły tak dalece, że potrzebujemy zwiększyć liczbę prenumeratorów oraz zmniejszyć zapas magazynowy. Przypominamy, ze czasopismo jest drukowane w ilości 100 egz. i w Polsce dociera z egzemplarzem obowiązkowym tylko do BJ i BN (oraz gratis na KUL). Tylko dwa uniwersytety zdecydowały sie na bieżącą prenumeratę i kilku biblistów. Jesteśmy im naprawdę  bardzo zobowiązani. 

Przekroczyliśmy dwudziestolecie i planujemy kontynuować rocznik. Ponieważ jego aktualna cena 129,60 (z VAT-em) jest wysoka, chcielibyśmy obniżyć cenę przyszłego rocznika za 2023 poniżej 100 zł. 

Proponujemy  REDUKCJĘ CENY KOMPLETU  PJBR tomy 1-20 (nry 1-40) za lata 2000-2021 do wysokości  400.00 zł (z kosztami przesyłki i VAT). 

 

Spis Treści nowego numeru

                                                           

Zamówień dokonujemy  mailowo:

enigma@post.pl

dr Zdzisław J. Kapera, The Enigma Press